Strona główna
O mnie
Blog
Akademia Online
Przepisy
Ciasta
Kremy
Artykuły
Dodatki do tortów
Połączenia smakowe
Do pobrania
Galeria
Kontakt
Newsletter
Frużelina z owoców leśnych

Frużelina z owoców leśnych

wpisy podobne:

Żelka żurawinowa do tortuŻelka żurawinowa do tortuŻelka aronia - gruszka do tortuŻelka aronia - gruszka do tortuŻelka sprite do tortu Żelka sprite do tortu Żelka do tortu z owoców kiwiŻelka do tortu z owoców kiwi

Frużelina, czyli owoce w żelu świetnie nadaje się do lekkiego przemieszania z kremem. Dzięki czemu pozostaje wyraźnie wyczuwalny smak zarówno kremu jak i owoców.
Frużelinę można zrobić prawie z wszystkich owoców, a założenie że zmieszamy razem kilka owoców określanych jako leśne, daje wiele możliwości. Niektóre z nich jak porzeczki czy jeżyny są kwaśne, komponując więc frużelinę z ich przewagą, będzie ona kwaskowata i wyrazista w smaku. Maliny, poziomki czy jagody są słodkie, więc ich przewaga zbalansuje te bardzo kwaśne. Kompozycja mieszanki zależy więc od naszych preferencji i od innych elementów smakowych, z którymi owoce leśne będą zestawione w torcie.
Przepis na frużelinę z owoców leśnychSkładniki:

450 g różnych, świeżych owoców leśnych (maliny, jeżyny, poziomki, jagody/borówki, żurawina, porzeczki) lub mieszanka mrożonych
1 galaretka malinowa

1. Owoce myjemy, wkładamy do garnuszka i ogrzewamy, aż puszczą sok i nieco zmiękną, 10 - 15 minut. Nie gotujemy ich zbyt długo, bo stracą intensywny smak i zaczynają smakować bardziej jak przegotowane owoce z kompotu. Jeżeli korzystamy z mrożonej mieszanki, nie rozmrażamy jej wcześniej.
2. Po zdjęciu z pieca owoce lekko miksujemy i wsypujemy galaretkę. Jeżeli frużelina wydaje się za kwaśna, możemy dodać cukier. Fajnie jest jak we frużelinie można wyczuć kawałki owoców, ale może równie dobrze być gładka, to kwestia preferencji i oczekiwanej tekstury kremu, do którego ją domieszamy.
3. Frużelinę pozostawiamy do wystygnięcia, a kiedy osiągnie temperaturę pokojową możemy nałożyć ją na krem i częściowo przemieszać lub zmieszać całkowicie przed przełożeniem tortu.

TIP: Galaretka dość mocno osłodzi owoce, jeżeli chcemy użyć mniej cukru, lub w ogóle z niego zrezygnować, możemy zamienić galaretkę na 3 łyżeczki (ok 12g) żelatyny, która ustabilizuje owoce i dowolną ilość cukru, najlepiej dodawaną stopniowo, co umożliwi sprawdzenie poziomu słodyczy frużeliny.

Obrazek: Przypnij PINa z przepisem
Obrazek: Frużelina z owoców leśnych do tortów i monoporcji - przepis


Zainspirował Cię ten przepis? Teraz czas na Ciebie, czekam na Twoje wrażenia :)


Obrazek: podpis


Chcesz rozwijać swoją pasję dekorowania tortów, podnosić umiejętności, wzbudzać podziw swoimi dziełami, albo zarabiać na czymś co i tak kochasz?

Odkryj naszą profesjonalną platformę cukierniczych kursów online i dołącz do Cukrowych Artystek w Akademii oraz w naszej grupie na fb.

Dołącz do AkademiiPoprzedni Nastepny
Poznaj słodkie piny profilu Kawał Ciacha
Kategorie bloga

Torty Ciasta Kremy Dodatki do tortów Połączenia smakowe Szkolenia Artykuły
a b c d e
Polityka prywatności