Strona główna
O mnie
Blog
Akademia Online
Przepisy
Ciasta
Kremy
Artykuły
Dodatki do tortów
Połączenia smakowe
Do pobrania
Galeria
Kontakt
Newsletter
Anatomia tortu - projekt to podstawa

Anatomia tortu - projekt to podstawa

Artykuł
wpisy podobne:

Bukiet słodkich możliwości - czyli o kwiatach z cukru i nie tylkoBukiet słodkich możliwości - czyli o kwiatach z cukru i nie tylkoBeza Pavlova - nowe podejścieBeza Pavlova - nowe podejścieW Cukrowym Ogrodzie W Cukrowym Ogrodzie Dzieci idą do szkoły a mamy do AkademiiDzieci idą do szkoły a mamy do Akademii

Czy jesteś gotowa zostać mistrzynią w dekorowaniu tortów, babeczek i ciasteczek we własnym domu?




Zapraszam Cię więc w słodką, pełną pasji podróż śladami wyjątkowego smaku i artystycznej formy tortów artystycznych.
Zanim jednak stworzysz pierwsze, słodkie dekoracje, musi powstać eleganckie tło - czyli stabilny tort, który będzie gotowy na każdy rodzaj dekoracji, którą wybierzesz. Ale gładki, równy i stabilny to stanowczo za mało, bo kiedy tort zachwyci nasze oczy, musi jeszcze oczarować nas smakiem. Projektowanie tortu musi uwzględniać więc w równej mierze zewnętrzne dekoracje jak i kompozycje smaków i tekstur w jego wnętrzu.

Dlatego rozłożymy tort na części pierwsze i przez cztery dni wyzwania wykonamy cztery kroki do smacznego i stabilnego tortu, Wyposażę Cię w podstawy wiedzy cukierniczej i podzielę sie z Tobą swoim doświadczeniem, właśnie po to, żebyś nie musiała się już martwić o niewyrośnięty biszkopt czy zwarzony krem, tylko mogła zająć się tym co w sugarcraftingu jest najcudowniejsze - tworzeniem słodkich dzieł sztuki.

A oto i nasz bohater - tort - przekrój anatomiczny.

Obrazek: Z czego się składa tort


Często pytacie mnie od czego zacząć. Złapałaś bakcyla, ale nie wiesz jeszcze do końca czy to dla Ciebie. Wtedy powtarzam za moją ulubioną #hakerką Martą: nie kompletuj, nie zbieraj, nie czekaj - zacznij, a ten artykuł podpowie Ci, jak wykorzystać to, co już masz.

Obrazek: Od czego zacząć pieczenie tortów - narzędzia

Jak zaprojektować piękny i pyszny tort




Jest wiele rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę zanim upieczemy pierwszy biszkopt, zwłaszcza kiedy dopiero zaczynamy.
Z czasem i każdym kolejnym tortem, nasz umysł sam zacznie układać pewne elementy i staną się dla nas oczywiste, ale często największym błędem jest właśnie pomijanie oczywistości.
Przykład?
Dla kogo jest tort?
Na tortowych grupach często widzę prośby w stylu: pomysł na tort dla 15 latki.
Ale dla kogo jest ten tort?
Przez wiele lat obserwacji słodkiej branży doszłam do wniosku, że osoba prowadząca pracownię tortów ma nad przemysłową cukiernią ogromną przewagę konkurencyjną na wielu polach: to oczywiście jakość składników, domowy charakter wypieku zamiast przemysłowych półproduktów, wyszukany charakter, staranność i precyzja wykonania, skomplikowanie projektu, ... Musimy przy tym przeważyć to pole, na którym zawsze przegramy - cenę.
I tu z pomocą przychodzi nam personalizacja - czyli coś, czego cukiernia, nawet w dużej ilości wzorów nie jest w stanie klientowi zapewnić. Indywidualny charakter tortu, który wywoła uczucia właśnie dlatego, że odwołuje się do rzeczy ważnych dla tej konkretnej osoby. A im głębsze uczucia wywoła lub przywoła, tym bardziej zostanie zapamiętany i tym większa szansa, że klient wróci po więcej - do nas.
Dlatego właśnie pole "dla kogo" w naszym projekcie ma aż cztery linijki, bo im więcej wiesz o solenizancie, tym tort, który zaprojektujesz, bardziej do niego przemówi.

Cały workbook, prowadzący Cię przez kolejne elementy projektowania tortu oraz szkolenie, w którym wszystko dokładnie omawiam, znajdziesz tutaj, w Akademii Słodkich Dekoracji

Obrazek: Workbook Anantomia Tortu cz.1

Znajdziesz tam między innymi:
- od czego zacząć projektowanie tortu,
- jak wyznaczyć idealny kawałek tortu,
- ile porcji mieści konkretna średnica i od czego to zależy,
- czego wymaga tort piętrowy,
- jak ukryć piętro,
- dlaczego personalizacja to klucz,
- co oprócz okazji wpływa na projekt,
- czy naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia,
- jak ukryć małą ilość porcji w dużym torcie,
- jak dobrać odpowiednie podkładki,
i wiele innych praktycznych wskazówek.

Czekają tu także przydatne narzędzia:
- kalkulator porcji,
- schemat ilości porcji w zależnosci od rozmiaru i kształtu,
- graficzny szablon projektu.

Wszystkie informacje w jednym miejscu, ale rozdzielone tematycznie i oznaczone wspólnym identyfikatorem projektu, co pozwala na rozdzielenie stron projektu pomiędzy członków zespołu zgodnie z ich zadaniami.
Wszystkie przeliczenia, miary i kalkulacje wykonałam w polskich miarach z uwzględnieniem dostępnych u nas tortownic i rantów.

Dopełnienie stanowią praktyczne kursy video, które prowadzą krok po kroku przez wszystkie etapy przygotowania tortu.


Mam jeszcze dla Ciebie prezent, dołącz do naszej słodkiej społeczności i odbierz "planner tortu", w którym zaplanujesz pracę nad jednym lub wieloma słodkimi projektami w tym samym czasie.


Następne etapy projektowania znajdziesz w kolejnym artykule.

Obrazek: podpis



A jeżeli, pieczenie tortów nie ma przed Tobą tajemnic, rozpocznij z nami przygodę z ich artystycznym dekorowaniem. Tu w Akademii Słodkich Dekoracji znajdziesz już kursy online z modelowania i barwienia papieru jadalnego, formowania elementów z masy cukrowej czy wykonania jadalnych koronek.

Odkryj naszą profesjonalną platformę kursów online i dołącz do Cukrowych Artystek w Akademii i w naszej grupie na fb.

Dołącz do Akademii



Poprzedni Nastepny
Poznaj słodkie piny profilu Kawał Ciacha
Kategorie bloga

Torty Ciasta Kremy Dodatki do tortów Połączenia smakowe Szkolenia Artykuły
a b c d e
Polityka prywatności