Strona główna
O mnie
Blog
Akademia Online
Przepisy
Ciasta
Kremy
Artykuły
Dodatki do tortów
Połączenia smakowe
Do pobrania
Galeria
Kontakt
Newsletter

Tort w kształcie kubełka popcornu

wpisy powiazane:

Krem bananowy z białą czekoladąKrem bananowy z białą czekoladąpodkładka pod tort z motywem drewnapodkładka pod tort z motywem drewnaPopcornPopcornWaniliowy biszkopt tradycyjnyWaniliowy biszkopt tradycyjny
Słyszę coraz częściej, że chciałabyś zrobić tort na urodziny dziecka - sama. Problem w tym, że te kwiaty, figurki, to wszystko wydaje się takie skomplikowane. Dziś więc bardzo prosty tort, bez figurek bez kwiatów cukrowych, a nawet więcej, powiem Ci w sekrecie, że nawet ziarenka popcornu, które wykonałam z masy cukrowej, możesz zastąpić prawdziwym.

Obrazek: Tort w kształcie kubełka popcornu

Jak zrobić tort urodzinowy w kształcie kubełka popcornu.Rozpoczęłam od obłożenia podkładki i uformowania na niej tekstury drewna - załóżmy, że zostawiłam popcorn na kuchennym blacie ;)

Obrazek: Podkładka pod tort z teksturą drewna

Również ziarenka popcornu, które ułożę na wierzchu tortu, wymagają lekkiego podsuszenia, dlatego przygotowałam je wcześniej.

Obrazek: Kukurydza popcorn

W kwadratowej formie o boku około 20 cm upiekłam biszkopt waniliowy, który przecięłam na cztery placki.

Blaty nasączyłam od wewnętrznej strony adwokatem rozcieńczonym nieco białą herbatą (2:1) i przełożyłam kremem bananowym z białą czekoladą. Krem zawiera prażone płatki migdałowe, które zamiast do środka kremu, możemy rozłożyć na jego wierzchu. Jak lubisz :)

Po schodzeniu w lodówce, tort uformowałam na kształt kartonowego pudełka i pokryłam kremem maślanym, oraz białą masą cukrową. Następnie nalepiłam pionowo, czerwone pasy lukru plastycznego o szerokości około 3 cm, a wzdłuż górniej krawędzi przykleiłam wałek, zrolowany z białej masy cukrowej jako wykończenie pudełka.

Obrazek: Tort urodzinowy - kubełek popcornu

Pozostało już tylko przykleić, przygotowane wcześnie ziarna popcornu.

Obrazek: Popcorn z masy cukrowej

Zobacz jak powstał ten tort.
Jeżeli spodobał Ci się ten tort, będzie mi miło, jeśli mi o tym napiszesz, a więcej tortów artystycznych znajdziesz na słodkim kanale Piece A Cake.

Tagi: bananowy, biała czekolada, popcorn, urodziny
Poprzedni Nastepny
Poznaj słodkie piny profilu Kawał Ciacha
Kategorie bloga

Torty Ciasta Kremy Dodatki do tortów Połączenia smakowe Szkolenia Artykuły
a b c d e
Polityka prywatności