2018
2017
2016
2015
Tort w stylu angielskim na Chrzest Niemowlę w piwonii
  Wiele się dzieje w życiu małej Olivki. Ledwie przyszła na świat a już trzeba szykować się na pierwsze w życiu przyjęcie - Chrzest.
  Dzisiejszy kawałek pochodzi z tortu w tonacji bieli i różu, zaprojektowanego na tę właśnie okazję. Kaskady różowych kwiatów a w centrum niemowlę otulone płatkami piwonii.

  Tort na chrzest

  Mamie od początku spodobał się ten pomysł, więc po obejrzeniu projektu młodzi rodzice nie mieli wątpliwości.

  Tort na chrzest - projekt

  W tortownicy o średnicy 26 cm. upiekłam biszkopt waniliowy, który przekroiłam na trzy krążki. Każdą z warstw nasączyłam (górę i dół tylko od wewnątrz) ostudzonym naparem kawy z odrobiną wódki cytrynowej.

  Warstwy tortu przełożyłam kremem mascarpone i umieściłam na grubej podkładce, stanowiącej jego spód. Na każdą warstwę kremu nałożyłam smażone w cukrze skórki pomarańczowe - taka mała wariacja.

  Po kilku godzinach chłodzenia tortu, na całość nałożyłam warstwę kremu maślanego i ponownie umieściłam w lodówce.

  Dekorację rozpoczęłam od okrycia ciasta razem z podkładką białym lukrem plastycznym. W centralnej części z pojedynczych płatków różnej wielkości ułożyłam kwiat piwonii a w jego wnętrzu umieściłam niemowle z dyskretnym kwiatuszkiem we włoskach, podkreślającym wyjątkowy charakter uroczystości.

  niemowlę

  Przygotowałam tez specjalny płatek, aby przykryć dzidziusiowi pupę, ale rodzice uznali, że nie jest konieczny.

  dzidziuś

  Wokół górnej krawędzi tortu, nieregularnie ułożyłam drobne kwiatuszki wykonane wcześniej z lukru plastycznego w różnych odcieniach różu.

  kwiaty cukrowe

  Na koniec nasze słodkie logo.

  kwiaty z cukru

  A jeżeli chcecie zobaczyć jak powstawały poszczególne elementy tortu, zapraszam na filmowy tutorial:  W każdym wpisie umieszczę jedno zdjęcie ze schematem kolorystycznym. Napiszcie jak się Wam podoba?

  niemowle - kolory
  Tagi:chrzest,kwiaty cukrowe,tiramisu