Strona główna
O mnie
Blog
Akademia Online
Przepisy
Ciasta
Kremy
Artykuły
Dodatki do tortów
Połączenia smakowe
Do pobrania
Galeria
Kontakt
Newsletter
Kwiaty z papieru jadalnego

Kwiaty z papieru jadalnego

wpisy podobne:

Cukrowe pączkiCukrowe pączkiCukrowe hortensje IICukrowe hortensje IIBukiet z kwiatów cukrowychBukiet z kwiatów cukrowychKwiaty truskawek z masy cukrowejKwiaty truskawek z masy cukrowej

Kwiaty z papieru jadalnego prezentują niezwykłą lekkość w porównaniu z kwiatami z masy cukrowej, możesz je wykonać łatwo i szybko, bo nie wymagają długiego suszenia. Papier jadalny możesz też spotkać pod nazwą papier opłatkowy czy papier waflowy, może mieć różną grubość w zależności od zastosowania i barwę: naturalnie białą, lub fabrycznie w kilku różnych kolorach.

Obrazek: Papier opłatkowy lub papier waflowy

Jak zrobić kwiaty z papieru jadalnego.Kwiaty i liście hortensji do tego projektu powstały z papieru jadalnego i masy cukrowej. Wybrałam cienki papier, dzięki temu kwiaty są delikatne i bardzo realistyczne.
Papier zabarwiłam sama barwnikami w proszku, mam wtedy większą kontrolę na ostatecznym kolorem kwiatów i całej kompozycji.
Kwiatostan wycięłam z papieru (można użyć dziurkacza lub nożyczek, czasem płatki wycinam także skalpelem - wybierz co będzie dla Ciebie najwygodniejsze, a środki kwiatu uformowałam z masy cukrowej.
Kwiaty nie zawierają drucików, ponieważ projekt zakładał doklejanie ich do obrazka na masie cukrowej, Jeżeli jednak projekt wymagałby kwiatów układanych przestrzennie, drucik należy umieścić w masie cukrowej stanowiącej wnętrze kwiatu.
Jeżeli wolisz jednak wykonać swoje kwiaty z masy cukrowej, wtedy polecam ci ten tutorial, również dla początkujących.

Po uformowaniu i wysuszeniu, kwiaty nakleiłam tak, by wypełniły szczeliny pomiędzy kawałkami obrazu, namalowanego na masie cukrowej.

Obrazek: hortensje z papieru jadalnego

Dokładne szkolenie, krok po kroku, jak uformować realistyczne kwiaty hortensji z papieru jadalnego, znajdziesz tutaj, na platformie kursowej Akademii.


Obrazek: Przypnij PINa ze szkoleniem
Obrazek: Jak zrobić hortensje z papieru jadalnego do dekoracji tortów - szkolenie

Obrazek: podpis


Chcesz rozwijać swoją pasję dekorowania tortów, podnosić umiejętności, wzbudzać podziw swoimi dziełami, albo zarabiać na czymś co i tak kochasz?

Odkryj naszą profesjonalną platformę cukierniczych kursów online i dołącz do Cukrowych Artystek w Akademii oraz w naszej grupie na fb.


Dołącz do Akademii
Tagi: kwiaty cukrowe
Poprzedni Nastepny
Poznaj słodkie piny profilu Kawał Ciacha
Kategorie bloga

Torty Ciasta Kremy Dodatki do tortów Połączenia smakowe Szkolenia Artykuły
a b c d e
Polityka prywatności