Strona główna
O mnie
Blog
Szkolenia
Do pobrania
Galeria
Kontakt
Newsletter
Kawal Ciacha

Tort urodzinowy dla nastolatki łapacz snów

01 Jul 2017
Tort
wpisy powiazane:

Siatka z czekoladySiatka z czekoladyCukrowe piórkaCukrowe piórkaBiszkopt czekoladowyBiszkopt czekoladowyKrem maślanyKrem maślanyKrem mascarpone - tiramisuKrem mascarpone - tiramisu

Indiańskie amulety zawsze wzbudzały w ludziach dreszczyk emocji, podziwiamy mistyczny świat indiańskich wierzeń, szamańskich obrzędów i moc wyjątkowych przedmiotów. I choć z biegiem czasu, wiele tej magii uleciało, a indiańskie amulety stały się jedynie modną ozdobą, dla mnie łapacz snów wiszący przy oknie nadal ma w sobie to magicznie nieokreślone coś.Jeszcze kilka lat temu przeganianie potworów spod łóżka mojej nastoletniej dziś córki, było wieczornym rytuałem, a dziś prosi mnie o urodzinowy tort z łapaczem snów, który przepuszcza tylko dobre sny, a złe łapie w sieć, by zginęły w słońcu poranka. ..."Taki mamy klimat mamuś"...

Wyzwanie nie łatwe, ale tylko takie cieszą, więc stu szczęśliwych lat i słodkich snów córeczko.

Dzisiejszy, etniczny kawałek plącze sny aromatem czekoladowych sznurków, ale także obłaskawia potwory smakiem ciasteczek oreo, bo ..."co się stanie, gdy oreo dasz...".

Obrazek: Tort z łapaczem snów

Jak zrobić tort urodzinowy z łapaczem snówUpiekłam trzy biszkopty czekoladowe o średnicy 24 cm i każdy z nich przekroiłam na dwie warstwy. Z sześciu nieco grubszych krążków biszkopta ułożyłam dwa torty. blaty nasączyłam ponczem cytrynowym i przełożyłam kremem mascarpone, w którym zatopiłam kawałki połamanych ciasteczek oreo.
Torty umieściłam na osobnych podkładkach: jeden na grubszej prostokątnej (spód tortu), a drugi na cienkiej okrągłej o średnicy blatów. To "podłoga" ukrytego piętra.

Torty ułożyłam jeden na drugim z użyciem drewnianych stabilizatorów w dolnej warstwie, dzięki którym tort nie zapadnie się i zachowa stabilność.

Po kilku godzinach chłodzenia tortu w lodówce, całość obłożyłam kremem maślanym i ponownie schłodziłam.

Tort razem z podkładką okryłam jasno żółtym lukrem plastycznym, na którym uformowałam indiański łapacz snów.

Kilka dni wcześniej przygotowałam koła z czekoladową siatką oraz cukrowe piórka, więc są już zupełnie suche.

Obrazek: Dreamcatcher - siatka z czekolady

Teraz zostaje już tylko wyciąć kolorowe tasiemki i związać wszystko w całość.

Obrazek: Tort Dreamcatcher

Na koniec dopięłam piórka i przykleiłam cukrowe perełki.

Obrazek: Piórka z lukru plastycznego

Piece a Cake zaprasza na film "jak to jest zrobione" ;).Jeżeli spodobał Ci się ten tutorial, będzie mi miło, jeśli mi o tym napiszesz, a więcej cukrowych inspiracji znajdziesz na słodkim kanale Piece A Cake.
Tagi: czekoladowy, oreo
Poprzedni Nastepny
Poznaj słodki kanał Piece A Cake
Kategorie bloga

Torty Szkolenia Artykuły
Polityka prywatności