2018
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
2016
2015
Tort w stylu angielskim "Walentynkowe serce"
O miłości bezwzględnie powiedziano już wszystko, podobno nawet istnieje ;).
I zgodzą się ze mną ci, którzy jej  doświadczyli, a może wciąż  doświadczają i ci, co nadal żyją nadzieją, że gdzieś, kiedyś...
Choć wszyscy  desperacko jej szukamy, tylko  nielicznym  udaje się ją odnaleźć i choć wydaje się to takie proste, większości nie będzie dane jej zatrzymać, bo nie tak łatwo jest postawić kogoś ponad siebie.
U progu Święta Zakochanych powiem Wam tylko jedno: KOCHAJCIE SIĘ.

Dla Waszych słodkich Walentynek i szarmanckich Walentych tort "Serce"

Tort serce

Upiekłam biszopt waniliowy w prostokątnej blaszkce. Po wystudzeniu  przecięłam go na trzy warstwy, każdą z nich nasączyłam od wewnętrznej  strony (środkowy z obu stron) ostudzonym naparem kawy z odrobiną czystej wódki cytrynowej.

Warstwy przełożyłam kremem mascarpone i odstawiłam na kilka godzin do lodówki, potem wycięłam z nich serca.

Przed nałożeniem dekoracyjnej warstwy różowego lukru plastycznego, ostatecznie uformowałam tort za pomocą kremu maślanego. Boczne krawędzie tortu oraz część podkładki ozdobiłam mniejszymi serduszkami w wielu odcieniach różu.

Ale to jeszcze nie koniec...

Tagi:kwiaty cukrowe,tiramisu,Walentynki
 
 
Serce z gałązką kwiatów wiśni
Pierwsze serce przyozdobiłam kwitnącą gałązką wiśni.
Najpierw wyrysowałam, jadalnymi farbkami, brązową gałąź, na którą przykleiłam delikatne, drobniutkie kwiatuszki. Zrobiłam je wcześniej z różowego lukru i pozostawiłam do wyschnięcia, żeby utrzymały kształt. W samym sercu kielichów kwiatowych umieściłam drobne perełki w kolorze ecru. Całości dopełniły ciemno-różowe błyszczące perełki.

Tort serce z gałęzią wiśni

gałąź wiśni

Zapraszam na film:

 
 
Serce ze stokrotkami
Na drugim sercu od serca zakwitły stokrotki.
Najpierw skomponowałam kwiaty. Przykleiłam dwie warstwy przygotowanych wcześniej i podeschniętych białych płatków, na których centralnie umieściłam żółty środek. Potem jadalnymi farbkami wymalowałam łodyżki i liście. Kompozycję dopełnił jeden liść uformowany z zielonego lukru.

Tort serce ze stokrotkami

stokrotki

Zapraszam na filmowy tutorial:


 
 
Serce z bratkiem
Trzecie serce ozdobił cukrowy bratek.
Najpierw przykleiłam podeschnięte wcześniej kwiaty, a potem jadalnymi farbkami wymalowałam łodyżkę i liście. Kompozycję dopełniły liście uformowane wcześniej z zielonego lukru.

Tort serce z bratkami

bratek

Zapraszam na film: