2018
2017
2016
2015
Tort w stylu angielskim łapacz snów
Indiańskie amulety zawsze wzbudzały w ludziach dreszczyk emocji, podziwiamy mistyczny świat indiańskich wierzeń, szamańskich obrzędów i moc wyjątkowych przedmiotów. I choć z biegiem czasu, wiele tej magii uleciało, a indiańskie amulety stały się jedynie modną ozdobą, dla mnie łapacz snów wiszący przy oknie nadal ma w sobie to magicznie nieokreślone coś.

Jeszcze kilka lat temu przeganianie potworów spod łóżka mojej nastoletniej dziś córki, było wieczornym rytuałem, a dziś prosi mnie o urodzinowy tort z łapaczem snów, który przepuszcza tylko dobre sny, a złe łapie w sieć, by zginęły w słońcu poranka. ..."Taki mamy klimat mamuś"...

Wyzwanie nie łatwe, ale tylko takie cieszą, więc stu szczęśliwych lat i słodkich snów córeczko.

Dzisiejszy, etniczny kawałek plącze sny aromatem czekoladowych sznurków, ale także obłaskawia potwory smakiem ciasteczek oreo, bo ..."co się stanie, gdy oreo dasz...".

Tort łapacz snów

Upiekłam trzy biszkopty czekoladowe o średnicy 24 cm i każdy z nich przekroiłam na dwie warstwy. Z sześciu nieco grubszych krążków biszkopta ułożyłam dwa torty. blaty nasączyłam ponczem cytrynowym i przełożyłam kremem mascarpone, w którym zatopiłam kawałki połamanych ciasteczek oreo.
Torty umieściłam na osobnych podkładkach: jeden na grubszej prostokątnej (spód tortu), a drugi na cienkiej okrągłej o średnicy blatów. To "podłoga" ukrytego piętra.

Torty ułożyłam jeden na drugim z użyciem drewnianych stabilizatorów w dolnej warstwie, dzięki którym tort nie zapadnie się i zachowa stabilność.

Po kilku godzinach chłodzenia tortu w lodówce, całość obłożyłam kremem maślanym i ponownie schłodziłam.

Tort razem z podkładką okryłam jasno żółtym lukrem plastycznym, na którym uformowałam indiański łapacz snów.

Kilka dni wcześniej przygotowałam koła z siatką oraz piórka, więc są już zupełnie suche.

dreamcatcher cake

Teraz zostaje już tylko wyciąć kolorowe tasiemki i związać wszystko w całość.

dreamcatcher - łapacz snów z lukru plastycznego

Na koniec dopięłam piórka i przykleiłam cukrowe perełki.

feathers - piórka z lukru plastycznego

Piece a Cake zaprasza na film "jak to jest zrobione" ;).

Tagi:czekoladowy,oreo
 
 
Piórka
tort łapacz snówi

Piórka z lukru plastycznego powstały jako element dekoracyjny łapacza snów. Ozdobił on tort urodzinowy pewnej uroczej nastolatki.

dreamcatcher cake

Piórka powstały z różowego, żółtego i seledynowego lukru plastycznego. Wycięłam je skalpelem (z tego szablonu) i uformowane przestrzennie.

Zapraszam na film krok po kroku :). 
 
Siatka z czekolady
Koła z siatką, mającą zatrzymywać złe sny, są elementem tortu urodzinowego dla nastolatki.
I choć wyrosła już z etapu przeganiania potworów spod łóżka, łapacz snów stanowi dziś modny element dekoracyjny, nie tylko w wystroju sypialni.

koło z siatką

Ozdoba jest w całości jadalna. Koła są wykonane z kilku nie do końca zmieszanych ze sobą odcieni lukru plastycznego, a siatka ze specjalnego lukru zmieszanego z czekoladą, dzięki czemu roztacza wokoło nieziemski, czekoladowy aromat.
Wyzwanie nie należało do najprostszych, ale w końcu udało się znaleźć idealny moment podsuszenia cukrowych sznurków, kiedy już przestały się kleić, a jeszcze nie zaczęły się łamać. Zapraszam na filmowy tutorial.