2018
2017
2016
2015
Tort w stylu angielskim Bombon
  Dawno temu, w sercu Śląska urodził się mały Romek, miał jeszcze czterech braci, ale to właśnie jego nazywano "Bombon", czyli po śląsku cukierek.
  Lata mijały i Romek stał się Panem Romanem a potem dziadziem Romciem - właśnie tak nazywają go moje dzieci.
  Teraz, kiedy zbliżają się jego urodziny, przypomniałam sobie, jak kiedyś opowiadał o swoim dzieciństwie i już nie miałam żadnych wątpliwości jak powinien wyglądać jego urodzinowy tort.
  Dzisiejszy, zakręcony kawałek cukierka pachnie gorzką czekoladą i przenosi najwspanialszego Tatę na świecie do jego beztroskich, dziecięcych lat.

  Tort cukierek

  W tortownicy o średnicy 26 cm, upiekłam biszkopt czekoladowy, który przekroiłam na trzy warstwy. Każdą warstwę nasączyłam od środka nieco rozcieńczonym czekoladowym ajerkoniakiem.

  Biszkopty przełożyłam kremem mascarpone, w którym zatopiłam kawałki ciemnej czekolady i ułożyłam na środku prostokątnej podkładki.
  Po kilku godzinach chłodzenia tortu w lodówce, całość obłożyłam kremem maślanym i ponownie schłodziłam.

  Tort okryłam razem z podkładką białym lukrem plastycznym, a następnie ułożyłam na powierzchni niebieskie, paski lukru tak, aby sprawiały wrażenie, że całość się obraca.

  tort artystyczny cukierek

  Do dwóch przeciwległych brzegów dokleiłam kawałki lukru uformowane jak zawinięty papierek.

  tort w stylu angielskim cukierek

  Pozostaje już tylko zakręcić się na słodko. :)

  tort obłożony lukrem plastycznym

  Piece a Cake

  tort na urodziny

  zaprasza na film.



  Choć pierwszy dzień wiosny nie rozpieścił nas zbytnio pogodą, spoglądając na paletę tego tortu przychodzi mi na myśl piaszczysta plaża i ciepłe morze a Wam?

  Kawał ciacha / Piece a Cake